Blog Image

Alfreds place in Cyberspace

Lustig morot

Dagliga händelser Posted on Fri, September 18, 2020 23:04:48
hittades i landet idag


Diverse bad/båtbilder

Dagliga händelser Posted on Sun, August 16, 2020 18:10:58
Glass på Kalvö


Glad cowboy

Dagliga händelser Posted on Thu, July 23, 2020 23:09:08


Bad i Torstensvik

Dagliga händelser, På resande fot Posted on Wed, July 08, 2020 21:26:05


Kul på stranden 😃

Dagliga händelser Posted on Thu, June 25, 2020 20:40:25


Blandade bilder juni

Dagliga händelser Posted on Thu, June 25, 2020 10:05:56
Kapten Alfred styr på Kungsbackafjorden
Mamma var också med
Finurlig i trädgården
Funderar i trädgården
Galenpanna
Å hej!
Spiderman som snott Merlisn cape var på besök


Syskongunga

Dagliga händelser Posted on Tue, May 26, 2020 19:39:44


Cool cat

Dagliga händelser Posted on Sun, May 24, 2020 00:22:21
on a kickbike


Tand

Dagliga händelser Posted on Mon, May 18, 2020 20:24:38

Första tanden har lossnat till slut…



Gunga är skoj

Dagliga händelser Posted on Mon, May 18, 2020 17:11:46


Namnsdag

Dagliga händelser Posted on Mon, May 18, 2020 11:36:29

Grattis på namnsdagen Alfred Carl ERIK Ensio!



Dance moves

Dagliga händelser Posted on Mon, May 18, 2020 11:33:23

Yo!



Pärlor och pärlor

Dagliga händelser Posted on Wed, May 06, 2020 01:09:14

Först lite pusslande med plastpärlor

Sedan uppklädd med “riktiga pärlor…



Långt och kort…

Dagliga händelser Posted on Mon, May 04, 2020 15:51:29

Helt plötsligt var det dags att klippa sig!

Innan frisör
Hann med att vara Ninja Turtle emellan
Efter frisör Dario
Lite morsk kan man vara när man har kort cool frisyr!
Yeah!
Kattkillen och surfartjejen
Nykammad
Skönare med huvan på. Mormor har gjort badrocken!



Lekparken

Dagliga händelser Posted on Mon, May 04, 2020 15:30:41

Här kan man ha mycket skoj!

Rutschbana
Linbana
Hinderbanan krävde övning, men skam den som ger sig!
Rutschbana
Rutschbana
Linbana


Camiseta la Pirata

Dagliga händelser Posted on Fri, April 17, 2020 17:31:56
A la faster Åsa 😀


Hoppa studsmatta

Dagliga händelser Posted on Tue, April 14, 2020 21:32:58



Blandade bilder mars-april

Dagliga händelser Posted on Mon, April 13, 2020 21:20:06
Pysslar med födelsedagspresenten från Ebbott.
Race med syrran på altanen
Upp upp i det blå!
Fotbollsträning
Galenskaper i studsmattan
Spontandans på Smarholmen
Uppklädd inför påskdagsmiddag


Kusinerna och snögubben Olof

Dagliga händelser Posted on Sun, March 08, 2020 21:40:38

Kusinerna var på besök i Onsala. Det var kul. Dock hann de inte se vår snögubbe Olof.

Modernt lekande….


Grattis på 6-årsdagen

Dagliga händelser Posted on Thu, March 05, 2020 22:35:57

Sex år gick fort, stort grattis älskade son på din 6-årsdag.



Piano

Dagliga händelser Posted on Sun, February 16, 2020 20:52:13


Carl-dagen

Dagliga händelser Posted on Wed, January 29, 2020 16:51:11

Grattis i efterskott på Carl-dagen som inträffade igår 28 januari.



Mårtaskogen

Dagliga händelser Posted on Sat, January 25, 2020 17:00:48

Roligt att grilla korv i Mårtaskogen. Morfar var också med.



Syrran

Dagliga händelser Posted on Sun, January 19, 2020 19:49:27

Myspys att sova nära syrran 😀



Gunga igen

Dagliga händelser Posted on Fri, January 03, 2020 22:22:30

Är alltid lika kul, denna gången en gungbräda!



Next »